Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuusto

Kokousaikataulu 2019
Torstai 31.1.2019 klo 19.00
Torstai 21.3.2019 klo 19.00
Torstai 16.5.2019 klo 19.00
Torstai 19.6.2019 klo 19.00 (tilinpäätös)

Torstai 19.9.2019 klo 19.00
Torstai 14.11.2019 klo 15.00 (talousarvio)


Kunnanvaltuusto 2019–2021

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja Lorenz Uthardt (RKP)
Kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja Christina Nygård (RKP)
Kunnanvaltuuston 2. varapuheenjohtaja Bernt Björkhom (RKP)
Kunnanvaltuuston 3. varapuheenjohtaja Christer Bogren (SDP)
Kunnanvaltuuston 4. varapuheenjohtaja Sture Skinnar (RKP)
Kunnanvaltuuston 5. varapuheenjohtaja Elin Bjurs (RKP)

Kunnanvaltuuston jäsenet:
Mikael Appel (RKP)
Carola Bengs-Lattunen (RKP)
Johan Bergqvist (RKP)
Iris Bäck-Sjökvist (RKP)
Irene Bäckman
Tove Donner (SDP)
Kriser Holmlund (RKP)
Eirik Klockars (RKP)
Håkan Knip (RKP)
Pentti Rajala (RKP)
Jonas Rönnqvist (RKP)
Elmedin Sipic (SDP)
Folke Storbacka (RKP)
Bertil Stormblad (SDP)
Ann-Helene Ståhl (RKP)
Rolf Syrén (RKP)
Britt-Mari Söderholm (SDP)
Minna Söderholm (RKP)
Mira Turtonen (SDP)
Markus West (RKP)
Mia West (RKP)

Varavaltuutetut:
RKP
Lili-Ann Brolund
Malin Forsberg
Karl Hamberg

SDP
Ann-Louise Sjöstrand
Nina Brevik
Johan Berts
Dennis Nygård
Jonny Söderholm
Anne Herrgård

Päivitetty 03.10.2019 12:20